FAQ

Mirë se vini në faqen e pyetjeve të bëra më shpesh në RoyaleClub. Këtu do të gjeni përgjigjet për pyetjet kryesore të ngritura nga klientët tanë. Në rast se keni një problem që nuk mbulohet në listën tonë FAQ, ekipi ynë i Suportit Live do të jetë i lumtur t’ju ndihmojë.

Për të regjistruar një llogari në faqen royaleclub.ch, klikoni butonin "Regjistrohu" në krye të djathtë të faqes dhe të plotësoni të dhënat që kërkohen (tek “ID e referimit” mund ta lini të pa plotësuar. Procesi i regjistrimit kërkohet vetëm një herë dhe zgjat më pak se 3 minuta.
Mund të depozitoni nëpërmjet:
 • Kartës tuaj bankare
 • Kartë e parapaguar Visa/Mastercard
 • EPS
 • Giropay
 • iDeal
 • Przelewy
 • SOFORT
 • Perfect Money

 • Si dhe me kriptovalutat:
 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Dogecoin
 • BNB
 • LiteCoin
 • USDT
 • Tron
 • Jo, ju mund të posedoni vetëm një llogari personale në RoyaleClub.
  Për të rivendosur fjalëkalimin tuaj, ju lutemi klikoni "Keni harruar fjalëkalimin tuaj?" dhe ndiqni udhëzimet. Nëse e keni harruar emrin tuaj të përdoruesit, ju lutemi kontaktoni shërbimin tonë të Suportit Live (Live Chat).
  Kur të keni zgjedhur tashmë ndeshjen për të cilën dëshironi të vendosni një bast, thjesht klikoni në rezultatin e lojës që dëshironi dhe basti që keni zgjedhur do të shfaqet në fletën e bastit. Pasi të hapet fleta e bastit, shkruani shumën që dëshironi të vini bast dhe fletë basti do të llogarisë automatikisht fitimin tuaj të mundshëm. Klikoni në "VË BAST" për ta vendosur atë. Shuma e bastit do të zbritet nga gjendja e llogarisë tuaj.
  Për të parë bastet tuaja, ju lutemi drejtohuni në seksionin "Historia e basteve sportive". Zgjidhni periudhën dhe statusin e bastit në dritaren e hapur dhe klikoni butonin "Shfaq".
  Lojërat si slotet mund ti gjeni duke klikuar në seksionin Kazino.
  Po, shumica e lojërave mund të provohen falas para se të luani me para të vërteta.
  Mund të luani me EUR dhe CHF.
  Jo, nuk mbajmë asnjë komision për tërheqjen e parave që kryeni.

  To Top